572 520 722
Włoskie materiały włoskich mebli
Włoskie materiały włoskich mebli

Zafascynowała Cię włoska stylistyka i chcesz się dowiedzieć, z czego wynika jej ogromna popularność? Jakie znaczenie ma tutaj kwestia jakości oraz odpowiedniego doboru materiałów? Przeczytaj artykuł, dzięki czemu jeszcze lepiej zrozumiesz, dlaczego ekskluzywne włoskie meble są cenione na całym świecie oraz jakie cechy sprawiają, że chętnie sięgają po nie zarówno profesjonalni dekoratorzy wnętrz, jak i osoby prywatne. 

Jakość ma znaczenie

Mimo iż trendy wnętrzarskie podlegają rozmaitym przemianom i przemijającym modom, jedna rzecz pozostaje niezmienna – wysoka jakość zawsze jest w cenie. W przypadku włoskich mebli ma to jeszcze większe znaczenie – zauważ, że wszystko, co tworzą mieszkańcy Italii, jest stosunkowo proste. Podobnie, jak ich kuchnia (uznawana zresztą za najlepszą na świecie) opiera się na połączeniu zaledwie kilku składników, tak samo inne dziedziny życia polegają na tworzeniu mało skomplikowanych, ale niezwykle przemyślanych i gustownych połączeń. Niewielka ilość komponentów oznacza jednak, że każdy z nich ma ogromne znaczenie – oraz że wszystkie muszą być najwyższej jakości. 

Taka postawa sprawia, że włoskie meble wyróżniają się na tle konkurencji, a ich wyjątkowej stylistyki nie sposób pomylić z żadną inną. Do ich najważniejszych cech należą:

wyrafinowane wzornictwo, 

perfekcyjne, a zarazem proste formy,

najwyższy kunszt wykonania.

Tylko najlepsze materiały

Prawdziwe, włoskie meble odzwierciedlają sposób bycia oraz filozofię życiową mieszkańców słonecznej Italii. Tam nie ma miejsca na przeciętność, bylejakość, czy podróbki. Drewniane sofy, stoły, krzesła – wszystko to tworzone jest z oryginalnych, włoskich komponentów. Dzięki temu każdy przedmiot wykonany jest perfekcyjnie, od początku do końca. Do najczęściej stosowanych materiałów należą:

drewno, 

stal,

skóra,

mikrofibra.

Taki dobór komponentów pozwala na tworzenie sprzętów reprezentujących rozmaite style – od klasycznego aż po industrialny. Mnogość dostępnych form, przemyślane rozwiązania oraz łatwość do utrzymania w czystości powodują, że włoskie meble są piękne, a zarazem funkcjonalne i są prawdziwą ozdobą każdego salonu, jadalni czy biura. 

Pamiętaj, że unikalny włoski styl to również umiejętność łączenia rozmaitych faktur, swoistej zabawy z formą oraz tworzenia interesujących kontrastów. Wszystko to pozwala wykonywać meble nowoczesne, ujmujące ciekawą linią, a jednocześnie bardzo trwałe. Weź pod uwagę, że jakość zastosowanych materiałów ma bezpośrednie przełożenie na to, jak długo dany przedmiot zachowa swoje pierwotne walory. Jeśli już na etapie tworzenia zadbano o to, by były one z najwyższej półki, możesz mieć pewność, że finalny produkt przetrwa w niezmienionym stanie całe lata. Dzięki temu możesz łatwo pozwolić sobie na zakup droższych, ekskluzywnych mebli, wiedząc, że przez długi czas nie będziesz musiał inwestować w nowy komplet. 

Od czego zacząć?

Jak urządzić mieszkanie w stylu włoskim? To bardzo proste: wystarczy, na wzór mieszkańców słonecznej Italii, skupić się na meritum – czyli na najważniejszym punkcie pomieszczenia. W każdym wnętrzu będzie to nieco inne miejsce:

jadalnia – tu oczywiście główną rolę odgrywa stół, który stanowi prawdziwe serce domu. Ze względów praktycznych najlepiej jest zdecydować się na nowoczesny, rozkładany model. Jeśli chciałbyś urządzić to pomieszczenie w stylu industrialnym, koniecznie wybierz stół o metalowych nogach,

home office – w biurze z pewnością sprawdzi się skórzany fotel obrotowy o profilu zapewniającym komfort i ergonomię miejsca pracy,

salon – pamiętaj, że miejsce relaksu powinno być eleganckie, ale musi też zapewniać użytkownikom komfort. Trafionym pomysłem będzie więc umieszczenie tam wygodnej, rozkładanej sofy, obitej łatwym do utrzymania w czystości materiałem lub skórą. 

Rzecz jasna, to tylko propozycje. Unikalny design oraz ciekawe, choć nienachalne formy włoskich mebli sprawiają, że bardzo łatwo jest skomponować je z innymi sprzętami, niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie.

Zamów włoskie meble na naszej stronie!

Mamy nadzieję, że te informacje staną się dla Ciebie inspiracją i sprawią, że stworzysz w swoim domu udane, funkcjonalne, a zarazem efektowne aranżacje, które będą dla Ciebie powodem do dumy przez wiele lat. Szukając mebli, zajrzyj do naszej oferty! Znajdziesz w niej mnóstwo nowoczesnych i ekskluzywnych włoskich produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium