572 520 722
Co to jest stelaż włoski?
Co to jest stelaż włoski?

Co to jest stelaż włoski?

Na rynku dostępne są sofy, które rozkładane są w najróżniejszy sposób. Kanapa z funkcją spania to w zasadzie standard w polskich domach – jeśli nie jako główne miejsce nocnego wypoczynku, to rozwiązanie do pokojów gościnnych. Wśród mechanizmów, jakie stosuje się w takich meblach, wyróżnia się m.in. stelaż włoski. Cieszy się on niesłabnącą popularnością m.in. ze względu na komfort użytkowania, jak i praktyczność. Jednak co to jest stelaż włoski i skąd tak dobra opinia o nim? O tym przekonasz się w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym jest stelaż włoski?

To dość popularne rozwiązanie – nie tylko wśród użytkowników, ale i firm produkujących meble, starających się zapewnić swoim odbiorcom komfortowe rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że co to jest stelaż włoski, najlepiej wiedzą producenci z Włoch. Dla nich mechanizm ten stanowi pewną wizytówkę praktyczności!

Jego główna cecha to rozkładanie się do przodu, np. przez pociągnięcie za samo oparcie. Praktycznie w ogóle przy tym nie wymaga od rozkładającego siły. Dodatkowo charakteryzuje go duża stabilność, dzięki czemu użytkownik ma zagwarantowany spokojny sen. Najistotniejsze jest to, że sofy wyposażone w ten mechanizm, mają również jednolity materac. Żadnych oddzielnych stref i zagłębień, w które by obniżały komfort wypoczynku.

Gdy już wiesz, co to jest stelaż włoski, to warto dowiedzieć się, gdzie można go zastosować. A używa się go m.in. w narożnikach, jak i prostych kanapach – szeroko wykorzystują go np. sofy włoskie z funkcją spania. Opcja zamontowania go w najróżniejszych wypoczynkach to jedno – ma on jeszcze szereg zalet, o jakich dowiesz się poniżej.

Dlaczego warto wybrać sofę ze stelażem włoskim?

Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na sofę wyposażoną w stelaż włoski, podkreśla, że rozwiązanie to daje niemal równie dobry wypoczynek, co zwykłe łóżko. Wszystko ze względu na stabilność, jak i wykorzystanie grubego materaca, chowającego się wraz z całą konstrukcją w kanapie. Warto przy tym nadmienić, że jeśli decydujesz się np. na 2-osobową sofę – musisz pomyśleć o miejscu, gdzie będziesz trzymał pościel. Nieco inaczej to wygląda w przypadku narożników – wówczas boczną skrzynię adaptuje się jako pojemnik na kołdrę i poduszki.

Część osób porównuje to rozwiązanie do innego stelażu, tzw. belgijskiego. Faktycznie – można między nimi znaleźć punkty zbieżne. Jednak ci, którzy wiedzą, co to jest stelaż włoski, mają również świadomość, że stanowi on nieporównywalnie lepszy wariant podobnych mechanizmów. Jego wyższość przejawia się m.in. w większej stabilności konstrukcji, opcji zastosowania grubszego materaca, dodatkowo nie trzeba ściągać siedziska z sofy, by ją rozłożyć.

Włoska sofa z funkcją spania – bezpośrednio od producentów

Wiedząc, co to jest stelaż włoski, z pewnością chciałbyś się bliżej z nim zapoznać. Możesz to zrobić, wchodząc na stronę naszego sklepu. Już teraz sprawdź proponowane tu sofy włoskie, które zostały wyposażone w ten mechanizm. W direct2home zamówisz je łatwo bezpośrednio od producenta. Przekonaj się sam, jak wiele korzyści niesie stelaż włoski. Masz pytania co do prezentowanej oferty? Skontaktuj się z nami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium