572 520 722
Czas produkcji

Czas produkcji

Po otrzymaniu Twojego zamówienia zostanie ono natychmiast przekazane do Producenta. W tym samym czasie przelejemy na jego konto bankowe kwotę równą uzgodnionej wartości zamówienia. W terminie do 3 dni od daty zamówienia powinieneś otrzymać za naszym pośrednictwem stosowną fakturę proforma wraz z potwierdzeniem wszystkich terminów produkcji. Jeśli skorzystałeś jednocześnie z naszej oferty dotyczącej wykonania usługi dostawy zamówionych towarów, to również w tym terminie otrzymasz od nas fakturę za zlecone usługi.

Termin podawany w karcie produktu ("Czas produkcji") jest liczony od przyjęcia zamówienia do przewidywanej daty jego gotowości do odbioru.

Czas przygotowania mebli do odbioru zależy od kilku czynników:

 • producenta i stopnia skomplikowania produkcji danego mebla

 • charakterystyki procesu produkcyjnego:

  • jeśli model jest produkowany w małych seriach, to termin realizacji może być krótszy, ponieważ zależy od tego na jakim etapie cyklu produkcyjnego zamówienie zostanie złożone.
  • jeśli mebel jest wykonywany na zamówienie, to zależy tylko od czasu samej produkcji
 • ewentualnych zmian, które możesz zlecić (np. niestandardowe wykończenie).

 • Okresu, w którym zamówienie zostało złożone - większość firm produkcyjnych we Włoszech jest zamykana na dwa okresy w roku:

  • przerwa letnia (Ferragosto) - cały sierpień
  • w okresie świąteczno-noworocznym - od Bożego Narodzenia do Trzech Króli

  W tym czasie produkcja zostaje wstrzymana, więc czas produkcji ulega wydłużeniu o długość przerwy.

Pamiętaj, że termin realizacji całego zamówienia determinuje element o najdłuższym czasie produkcji - np. zamawiając stół z krzesłami i sofę, gdzie:

 • krzesła będą gotowe w ciągu 4 tygodni,
 • stół będzie wyprodukowany w ciągu 6 tygodni
 • a sofa - 7 tygodni,

to termin realizacji całego zamówienia wyniesie 7 tygodni roboczych. Jeśli chcesz, aby meble były dostarczane niezwłocznie po wyprodukowaniu, niezależnie od innych zamówionych w tym samym czasie - zamów je osobno.

Od tego momentu meble są gotowe do odbioru z magazynu producenta. Jeśli wybrałeś opcję "Dostawa z wniesieniem i montażem", to nasz przewoźnik niezwłocznie je odbierze. Meble zostaną do Ciebie dostarczone, zmontowane i ustawione w miejscu ich przeznaczenia w ciągu 14 dni od ich podjęcia.

UWAGA: Pamiętaj aby przed dostawą zapewnić bezproblemową ścieżkę do wniesienia mebli oraz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, niezbędnej do ich montażu.

W trakcie dostawy prosimy o sprawdzenie czy dostarczony mebel jest zgodny z opisem i czy nie posiada żadnych widocznych wad. W przypadku Twoich uwag lub zastrzeżeń prosimy o wyrażenie ich na piśmie na dostarczonych przez montażystów dokumentach dostawy. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne muszą być zgłaszane Producentowi niezwłocznie po ich stwierdzeniu. Brak uwag będziemy traktowali jako wyraz Twojego zadowolenia.

Prosimy, abyś identycznie postąpił w przypadku, gdy dokonasz wyboru innego dostawcy, gdyż uwagi zgłoszone w formie pisemnej podczas dostawy będą Ci niezbędne w celu reklamowania u przewoźnika ewentualnych widocznych uszkodzeń mechanicznych.

Najpóźniej w czasie dostawy otrzymasz drogą elektroniczną fakturę za zakupione meble.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl